اطلاعات عمومی, سنگ تراورتن, سنگ های ساختمانی, مقالات سایت

سنگ نما تراورتن ؛ بهترین سنگ نما برای مناطق سردسیر

سنگ نما تراورتن ، سنگ تراورتن نما ، سنگ برای نمای ساختمان ، سنگ نما ، سنگ تراورتن برای نما ، سنگ تراورتن آبگرم محلات برای نمای ساختمان ، سنگ تراورتن ابگرم محلات ، سنگ تراورتن در مناطق سردسیر و گرمسیر ، سنگ نما در آب و هوای مختلف

انتخاب بهترین سنگ نما در مناطق سردسیر یکی از دغدغه هایی است که مردمان این مناطق به هنگام ساختمان سازی با آن مواجه می شوند، چرا که شرایط آب و هوایی در این مناطق به گونه ای است که در صورت انتخاب اشتباه ممکن است به دلیل چرخه های ذوب و انجماد آسیب دیدگی، شکستن و به هم خوردن نمای ساختمان در کمترین زمان ممکن را شاهد باشیم. بنا به علل گوناگونی که در ادامه مطلب به آنها خواهیم پرداخت سنگ نما تراورتن یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در نمای بیرونی ساختمان در مناطق سردسیری چون اردبیل و تبریز است.

دلایل انتخاب سنگ تراورتن به عنوان بهترین سنگ نما در مناطق سردسیر

رنگ سنگ برای استفاده در نما

یکی از فاکتورهای مهمی که بایستی در انتخاب مصالح و سنگ نمای ساختمان ها در مناطق سردسیر در نظر گرفته شود رنگ بندی آنهاست. از آنجایی که سنگ های تیره رنگ قابلیت بالایی در جذب گرما دارند بنابراین می توانند گزینه مناسبی برای مناطق سردسیر باشند ولی اگر بخواهیم مسئله زیبایی شناختی نمای ساختمان را نیز در نظر بگیریم استفاده از سنگ تراورتن کرم ، کرم روشن و یا بژ می تواند بهترین گزینه هم از نظر جلوگیری از هدر رفت گرما و هم زیبایی نمای ساختمان باشد.

عایق حرارتی بودن

در انتخاب نوع سنگ برای نمای ساختمان ها در مناطق سردسیر بایستی به میزان هدر رفت انرژی از ساختمان نیز توجه ویژه نمایید. پرواضح است جریان رطوبت از محیط گرم خانه به محیط سرد بیرون از ساختمان منجر به ساخت بخار و رطوبت می شود بنابراین برای جلوگیری از ورود رطوبت بیرونی ساختمان به داخل خانه بایستی سنگ مناسب را انتخاب کنید، سنگ تراورتن در این شرایط جزء بهترین انتخاب ها است.

تخلخل

طبیعتاً سنگ به کار رفته در ساختمان هرچقدر تخلخل کمتری داشته باشد، برای مناطق سردسیر مثل اردبیل مناسب تر خواهد بود، چون به هنگام بارش باران با نفوذ قطرات آب داخل حفرات سنگ و یخ زدن و منبسط شدن آنها، به هنگام آب شدن یخ باعث بروز ترک خوردگی روی سنگ می شود.

سنگ تراورتن با اینکه تخلخل بالایی دارند ولی استفاده از رزین و اپوکسی در فرایند فراوری آنها باعث پر شدن حفرات آن می گردد. البته وجود تخلخل در قسمت پشتی سنگ تراورتن نوعی مزیت به حساب می آید، چون این تخلخل ها باعث چسبندگی بیشتر سنگ با ملات شده و احتمال سقوط سنگ ها را به میزان زیادی کاهش می دهند.

مقاومت و استحکام بالا در برابر سرما و یخ بندان

سنگ تراورتن جزء سنگ های متراکم و البته بسیار مستحکم به حساب می آید. هر چه سنگ ها متراکم تر باشند اختلاف دمای پشت و سطح سنگ نمی تواند باعث بروز شکستگی در سنگ شود، درحالی که در سنگ های کم تراکم این قضیه برعکس است و مقاومت فشاری آنها کمتر است.

حالا چه نوع سنگ نما تراورتن برای مناطق سردسیر مناسب تر و مقرون بصرفه تر است ؟؟؟

سنگ تراورتن آبگرم محلات نوعی سنگ آهک است که با داشتن تمام ویژگی های عنوان شده جزء بهترین سنگ های انتخابی برای نمای بیرونی ساختمان در مناطق سرد و کوهستانی چون اردبیل و تبریز است، از طرفی به دلیل قیمت معقول این سنگ نسبت به سایر سنگ ها در میان پیمانکاران از محبوبیت ویژه ای برخوردار است.

لباس ساختمان خود را به ما بسپارید | ارائه بهترین سنگ نما تراورتن آبگرم محلات برای مناطق سردسیر اردبیل و تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *