اطلاعات عمومی, سنگ های ساختمانی, مقالات سایت

کاربرد دسته های سنگ ساختمانی

دسته های سنگ ساختمانی ، خرید سنگ ساختمانی ، قیمت سنگ ساختمانی ، خرید سنگ تراورتن ، خرید سنگ مرمریت ، سنگ نما ، سنگ کف ، سنگ عباس اباد

دسته های سنگ ساختمانی یکی از پراهمیت ترین مصالح مورد کاربرد در پروژه های ساختمانی است که در سال های گذشته رشد روزافزونی نیز داشته است. سنگ ساختمانی را می توان در اغلب قسمت های پروژه های ساختمانی به کار برد.

یکی از منابع اصلی معادن سنگ ساختمانی در جهان ، کشور ایران می باشد. دسته های متفاوت سنگ ساختمانی از معادن سنگ ایران که در قسمت های مختلف ایران گسترده شده است ، استخراج و تولید می شوند و به بازار عرضه می گردند.

دسته های سنگ ساختمانی عبارتند از:

  • سنگ تراورتن

سنگ تراورتن که خود نیز دارای گونه های مختلفی می باشد کاربرد زیادی را در پروژه ها دارد که پراهمیت ترین آن به عنوان سنگ نما می باشد. سنگ تراورتن به علت مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی، برف و باران دارد به عنوان سنگ نمای ساختمان به کار می رود.

از سنگ تراورتن با سایزهای گوناگونی در پروژه ها استفاده می شود که سایزهای اصلی آن ۴۰ طول و ۶۰ طول می باشد. البته با ورود سایز سنگ اسلب به صنعت سنگ این سایز نیز یکی از سایزهای مورد کاربرد در پروژه ها قرار گرفت.

از انواع سنگ تراورتن می توان به سنگ تراورتن عباس آباد ، سنگ تراورتن حاجی آباد ، سنگ تراورتن آتشکوه ، سنگ تراورتن گردویی ، سنگ تراورتن سیلور و… اشاره کرد.

  • سنگ مرمریت

سنگ مرمریت نیز مانند سنگ تراورتن دارای گونه های متفاوتی از دسته های سنگ ساختمانی می باشد. سنگ مرمریت اغلب به عنوان سنگ کف ساختمان کاربرد دارد. سایزهای مختلف سنگ مرمریت که برای این منظور استفاده می گردد عبارتند از:

سایز ۴۰ در ۴۰ ، سایز ۶۰ در ۶۰ ، سایز ۷۰ در ۷۰ ، سایز ۸۰ در ۸۰

از انواع سنگ مرمریت می توان به سنگ مرمریت خور ، سنگ مرمریت صلصالی ، سنگ مرمریت پرشین سیلک ، سنگ مرمریت گلدن بلک اشاره کرد.

  • سنگ مرمر یا سنگ انیکس

یکی از گونه های سنگ های ساختمانی سنگ مرمر می باشد که کاربرد آن در پروژه لوکس و مجلل می باشد. ویژگی مهم سنگ مرمر عبور نور از خود می باشد که به دلیل این خصوصیت طرفداران زیادی را جذب کرده است.

  • سنگ گرانیت و سنگ چینی

سنگ گرانیت و سنگ چینی از دیگر دسته های سنگ ساختمانی هستند که در بخش هایی مثل سنگ کابینت ، میز سنگی ، سنگ کف آسانسور و.. پروژه ها می توان آن ها را به کار برد.

برای اطلاع از آخرین قیمت سنگ ساختمانی و خرید سنگ ساختمانی می توانید با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *