اطلاعات عمومی, سنگ های ساختمانی, مقالات سایت

انتخاب صحیح سنگ نما

انتخاب صحیح سنگ نما ، خرید سنگ نما ، قیمت سنگ نما ، سنگ نما ساختمان ، خرید سنگ ساختمانی ، قیمت سنگ ساختمانی ، سنگ تراورتن نما ، سنگ نما تراورتن

اگر می خواهید از سنگ ساختمانی به عنوان سنگ نما استفاده کنید ، بهتر است که اطلاعات کافی را برای انتخاب صحیح سنگ نما داشته باشید و یا با مشاورین ما برای راهنمایی در انتخاب مشورت کنید.

ایران از نظر منابع سنگی، شامل معادن فعال بسیاری است که هم در زمینه صادرات سنگ ایران و هم در زمینه تولیدات داخلی فعال هستند. سنگ هایی که در دسته های اصلی استخراجی از معادن قرار گرفته اند عبارتند از:

  • سنگ تراورتن
  • سنگ مرمریت
  • سنگ مرمر یا سنگ انیکس
  • سنگ گرانیت

سنگ های چینی سفید که به گونه ای به دسته دوم نیز تعلق دارند.
کوپ سنگ به صورت خام به کارخانه ها ارسال می شود و در آن جا با متود های متفاوتی فرآوری و تولید می شوند. روش های سنتی و روش های مدرن فرآوری سنگ هر دو کاربرد و مشتریان ویژه خود را دارند.

برای انتخاب صحیح سنگ نما تراورتن عباس آباد کلیک کنید.

روش های قدیمی برای کاربرد های معمولی در ساختمان ها استفاده می شود اما روش های جدید فرآوری سنگ اغلب به پروژه های لوکس و صادرات سنگ ایران ارتباط پیدا می کند.
سنگ نما از جمله مهمترین سنگ ها برای هر ساختمان محسوب می شود که این سنگ نما از سه جهت باید مورد بررسی قرار گیرد:

از نظر زیبایی: علت این امر در چشم بودن این بخش از ساختمان است و هر شخص نخست با نمای هر ساختمان روبرو می شود و سپس قدم به درون آن می گذارد.

از نظر چسبندگی: از آنجایی که سنگ نما در ارتفاعات بالا نصب می شود بایستی خلل و فرج کافی در سنگ وجود داشته باشد تا چسبندگی آن با ملات و دیوار را به اندازه کافی بالا ببرد. البته اسکوپ کردن نیز هنوز الزامی می باشد.

از نظر مقاومت: سنگ نما بیشترین برخورد با شرایط جوی را دارد و از این جهت باید دارای بالاترین مقاومت باشد تا در جریان آب، برف، سرما و آفتاب محافظت شود.
سنگ تراورتن از این جهت برترین گزینه برای انتخاب صحیح سنگ نما می باشد که مشهور ترین سنگ های تراورتن عبارتند از:

سنگ عباس آباد ، سنگ حاجی آباد ، سنگ آتشکوه ، سنگ دره بخاری ، سنگ آبگرم محلات ، سنگ تراورتن شکلاتی یزد ، سنگ تراورتن گردویی ، سنگ تراورتن سیلور و …
اما این سنگ ها اصولا هم به شکل سنگ اسلب هم به شکل سنگ با سایزهای کوچک تر در دسترس می باشند.

برای خرید سنگ تراورتن وقت کافی اختصاص دهید تا موارد مناسب مورد نظر خود را پیدا کنید به این دلیل که سنگ نما باید ماندگار باشد و تغییر آن به این سادگی ها قابل انجام نمی باشد.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب صحیح سنگ نما با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *