اطلاعات عمومی, سنگ های ساختمانی, مقالات سایت

استاندارد ضخامت برش سنگ های ساختمانی

برش سنگ های ساختمانی | ضخامت استاندارد برش سنگ | ضخامت برش سنگ | سنگ ساختمانی

برش سنگ های ساختمانی در ضخامت های متفاوت صورت می گیرد. برای نمونه پله ها با ضخامت ۳ سانتیمتر، سنگ های نما با ضخامت تقریبی ۱٫۶ سانتیمتر، برش سنگ های کف با ضخامت ۱٫۸ سانتیمتر و بعضی از سنگ ها هم با ضخامت ۴ سانتیمتر یا بالاتر برش زده می شوند البته عدد ضخامت کارخانه ها به دلیل های متفاوت کمی گوناگون است اما این اختلاف بیشتر از ۲ میلیمتر نخواهد بود. در ایران به دلیل دقیق نبودن دستگاه ها و همینطور پایین بودن تکنولوژی آن ها نمی توان سنگ را از حد مشخصی نازک تر برش زد. نازک شدن برش سنگ موجب می شود وزن ساختمان تا حد زیادی پایین بیاید و در نتیجه ماندگاری آن زیادتر شود.

برش سنگ های ساختمانی | ضخامت استاندارد برش سنگ | ضخامت برش سنگ | سنگ ساختمانی

علت ضخامت بیشتر پله این است که به دلیل رفت و آمد بر روی آن امکان شکستن لبه های آن وجود دارد. ضخامت ۳ سانتیمتر موجب می شود این مشکل به طور کامل مرتفع شود. ضخامت کمتر سنگ بر روی نما هم به این دلیل است که وزن ساختمان تا حدی که ممکن است کم شود. سنگ هایی که با ضخامت بیشتر از ۴ سانتیمتر برش زده می شوند بیشتر در طرح های رومی و برای درست کردن پیشانی مورد کاربرد می باشند.

در چین و بقیه کشورها سنگ با ضخامت ۲ میلیمتر هم قابل دسترس خواهد بود و این به درخواست مشتری وابسته است. ضخامت های دیگر هم به آسانی قابل دست یابی است. پس اگر مشتری ضخامت خاصی مورد نظر داشته باشد با تنظیم دستگاه ها به آسانی آن را تولید می کنند و پس از آن ضخامت را به اندازه اصلی اش بر می گردانند. البته این کار در ضخامت های بالای ۱٫۵ سانتیمتر در ایران هم قابل دسترس خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *