اطلاعات عمومی, سنگ های ساختمانی, مقالات سایت

مناسب ترین سنگ کابینت آشپزخانه

سنگ کابینت آشپزخانه ، سنگ آشپزخانه ، سنگ اوپن ، سنگ گرانیت ، سنگ ساختمانی ، خرید سنگ

سنگ روی کابینت و اپن باید در مقابل ضربه، سایش و رطوبت مقاوم باشد و وزن را به خوبی تحمل کند البته بسیار مهم است که کمترین واکنش را با شوینده ها و مواد غذایی داشته باشد. در طی سال های اخیر از سنگ های مصنوعی مختلفی نظیر کوارتز و یا کورین و سنگ گرانیت برای سنگ کابینت آشپزخانه استفاده می شد ولی با وجود رقبای جدیدی در بازار سنگ کابینت آشپزخانه ، سنگ طبیعی طرفداران و جایگاه خود را حفظ کرده است.

سنگ گرانیت

یکی از بهترین موردهای سنگ طبیعی برای سنگ کابینت آشپزخانه ، سنگ گرانیت می باشد. مهمترین دلیل برای انتخاب سنگ گرانیت از بین رقبای دیگر، ظاهر طبیعی آن می باشد که بر خلاف سنگ های مصنوعی ، جلوه ای که در محیط آشپزخانه ایجاد می کند، ساختگی و مصنوعی نیست و از مزایای دیگر آن میتوان به تنوع در رنگ و طرح آن اشاره کرد و همچنین با توجه به سختی ای که دارد به سادگی روی آن خط و خش افتاده نمی شود و در جایی مثل صفحه کابینت آشپزخانه که وسایل دائما روی آن جابه جا می شوند و همچنین پخت و پز بر روی آن بسیار صورت می گیرد این خصوصیت از اهمیت بسیاری برخوردار است. از انواع سنگ گرانیت که برای سنگ کابینت آشپزخانه  استفاده می شود، می توان به سنگ گرانیت دانه اناری و سنگ گرانیت نظنز مشکی ، سنگ گرانیت نهبندان طوسی و سنگ گرانیت خرم دره بژ و سنگ گرانیت بروجرد و سنگ گرانیت تکاب و سنگ گرانیت قرمز یزد اشاره کرد. از دیگر خصوصیات خوب سنگ گرانیت برای استفاده در سنگ کابینت آشپزخانه می توان به خاصیت جذب کم رطوبت اشاره کرد. فرض کنید به هنگام پخت غذا کمی از روغن غذایی روی سطح سنگ کابینت آشپزخانه بریزد و شما با خونسردی تمام بدون احتیاج به آب گرم و یا شوینده های مخصوص در کمترین زمان با یک دستمال ، چربی را پاک می کنید و سنگ کابینت همان جلا و درخشانی روز اول خود را نگه دارد.

سنگ کابینت آشپزخانه

سنگ کابینت آشپزخانه

سنگ مرمر

گزینه دیگر در میان سنگ های طبیعی برای استفاده بر روی کابینت آشپزخانه ، سنگ مرمر می باشد، سنگ مرمر با ظاهری دلنشین و شیک خود طراوت خاصی به محیط آشپزخانه می بخشد و یک متریال مناسبی برای آشپزخانه است ولی باید در نظر داشته باشیم که مقاومت آن در برابر خط و خش به اندازه سنگ گرانیت نیست و سنگ مرمر نیز رگه ها و حفره های ریزی بر روی سطح خود دارد که برای پر کردن حفرات آن از یک سری پوشش بر روی سطح آن ها استفاده می شود. مزیت این سنگ ظاهری شیک و چشم نواز می باشد و از عیب های آن مقاومت پایین در برابر خط و خش و شوینده های دارای اسید است و حتی مقدار کمی اسید موجود در لیمو، قهوه، سرکه و چایی باعث خوردگی و ایجاد لک بر روی آن می گردد. ولی ظاهر زیبای آن باعث شده طرفداران خاص خود را پیدا کند و با وجود تمام مشکلات در نگهداری دشوار آن، باز هم سنگ مرمر را به عنوان سنگ کابینت آشپزخانه خود انتخاب کنند. از انواع سنگ های مرمر مورد استفاده برای سنگ کابینت آشپزخانه می توان به سنگ مرمر سفید کرمان، سنگ مرمر ابر سفید تابستانی ، سنگ مرمر سبز و سنگ مرمر عسلی کرمانی و سنگ مرمر قهوه ای اشاره کرد. لازم به ذکر است که دلایل مختلفی مانند درجه کیفیت، نوع ساب، طرح و نقش سنگ و… بر روی قیمت سنگ ساختمان تاثیر گذار بوده و برای استعلام قیمت روز و خرید سنگ ساختمانی میتوانید به بخش خرید سنگ در سایت مراجعه نمایید.

سنگ چینی

سنگ چینی با داشتن قیمتی مناسب و مقاومت بالا و ظاهری نسبتاً زیبا و شیک یکی دیگر از گزینه های استفاده برای سنگ کابینت آشپزخانه می باشد.

یکی از انواع سنگ های مصنوعی که برای صفحه کابینت مورد استفاده قرار می گیرد صفحات کورین می باشند که صفحاتی از جنس اکرولیک هستند و به نام صفحه کورین شناخته می شوند، نمونه های سنگ کورین در دسترس اکثرا تولید کشور کره و با نام های تجاری الجی، هنکس و سامسونگ می باشند. این صفحات از تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ برخوردار هستند و از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی با سنگ طبیعی دارند و مهمترین مزیت آن ها شکل پذیری و اتصال بدون مشخص بودن درز بین قطعات می باشد که درنتیجه کار را به صورت کاملا یک پارچه تحویل شما می دهد و در فرآیند نصب در محل این صفحات برش خورده و به یکدیگر می چسبند و با فرآیندی که روی آن انجام می گیرد به صفحاتی بزرگ و کاملا یکپارچه تبدیل می گردد و محل اتصال آنها غیر قابل تشخیص است و نصاب های خوش ذوق از این مزیت بیشترین استفاده را می کنند و توانایی پیاده سازی طرح های خلاقانه ای پیدا می کنند از جمله پرکاربرد ترین این طرح ها، ایجاد لبه و ساخت حجم با ورقه های کورین سبک و با ضخامت کم ( دوازده میلیمتر ) است که با این کار هر بیننده ای ذهنیت قطعات سنگین و قطور سنگی را از دکوراسیون ایجاد شده از بین می برد. از مزیت های دیگر ورقه های کورین امکان ساب پذیری آن است که در صورت ایجاد خط و خش روی آن و یا لک میتوان به راحتی با پولیش آن را تمیز کرد. سنگ کورین به صورت ورقه هایی با عرض شصت سانتیمتر فروخته می شوند.

یکی دیگر از سنگ های مصنوعی که برای استفاده روی صفحه کابینت در بازار موجود است صفحات کوارتز می باشند که جزء سنگ های مهندسی شده است و تفاوت آن با صفحات کورین در ترکیبات تشکیل دهنده آن ها می باشد، صفحات کورین از جنس اکرولیک و صفحات کوارتز دارای 93 درصد ذرات میکرونیزه سیلیس هستند که با نوعی رزین مخصوص در طول فرآیند تولید و تبدیل به سنگی یکپارچه می شوند و در قیاس با کورین دارای سختی بالاتر و مقاومت بیشتر در برابر خش بوده اما از انعطاف پذیری و فرم پذیری صفحات کورین برخوردار نبوده و درزهای نقاط اتصال قابل محو شدن نخواهند بود. قیمت سنگ کوارتز در مقابل با سنگ کورین گرانتر است و هر چه طرح و رنگ آن به سنگ گرانیت نزدیکتر باشد و ضخامت آن بیشتر باشد قیمت آن گرانتر می شود. استاندارد ضخامت صفحات کوارتز دوازده میلیمتر و دو سانتی متر می باشد.

پیشنهاد ما برای اجرای سنگ کابینت آشپزخانه سنگ های گرانیت و چینی است.

سنگ کابینت آشپزخانه ، سنگ آشپزخانه ، سنگ اوپن ، سنگ گرانیت ، سنگ ساختمانی ، خرید سنگ
سنگ کف,سنگ مرمریت,سنگ نما,سنگ نمای ساختمان,سنگ فرش,کفپوش سنگی,فروش سنگ ساختمانی,قیمت سنگ ساختمانی,محاسبه متراژ سنگ,نرده سنگی,سنگ مرمریت مصنع حجر فی إیران مصنع حجر فی اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *