اطلاعات عمومی, سنگ های ساختمانی, مقالات سایت

مناسب ترین سنگ حمام و سرویس بهداشتی کدام است؟

سنگ حمام و سرویس ، سنگ سرویس بهداشتی ، سنگ حمام ساختمان ، سنگ سرویس ، خرید سنگ

از زمان های قبل اولین مورد برای برگزیدن متریال ساخت سنگ حمام و سرویس بهداشتی سنگ طبیعی بوده است، سنگ طبیعی حاوی ویژگی نظافت پذیری بالا و ماندگاری بالا در مقابل رطوبت و مواد شوینده است و به این دلیل برترین متریال برای پوشش مورد کاربرد در سرویس های بهداشتی است و اگر دقت کنید در بیشتر سرویس های بهداشتی عمومی مانند مساجد، ارگان های دولتی، پارک ها و … سنگ برای ساخت سرویس های بهداشتی به کار می رود. با دقت به این که به وجود آوردن تغییرات بنیادی در دکوراسیون سنگ حمام و سرویس بهداشتی سبب به فنا رفتن عایق بندی رطوبتی می شود و باید عایق بندی مجموعه دوباره انجام شود بنابراین تغییر سنگ حمام و سرویس بهداشتی یکی از سخت ترین موارد در تغییرات ساختمان است لذا در برگزیدن آن باید دقت بسیاری به کار برد.

سنگ حمام و سرویس

سنگ حمام و سرویس

اگرچه بایستی دقت داشت که سنگ مورد کاربرد در محیط های حمام و سرویس های بهداشتی برای نظافت، همیشه با مواد شیمیایی در تماس هستند و برخلاف مقاومت در مقتبل جذب رطوبت بایستی قابلیت نظافت پذیری هم دارا باشند و مواد شیمیایی مورد کاربرد جهت نظافت سبب مشکلات ظاهری و یا فیزیکی آن نشود. همه ی سنگ ها این قابلیت را ندارند، مانند سنگ مرمریت. سنگ مرمریت حاوی مقاومت کمی در مقابل مواد شوینده است و الزاماً باید سنگ های مقاوم در مقابل مواد شوینده و رطوبت به کار برد. از جمله سنگ چینی، سنگ چینی اضافه بر ویژگی های فیزیکی خوب حاوی شفافیت و براقی و زیبایی بوده و رنگ سفید آن حس خوب پاکی و تمیزی را به سرویس بهداشتی می دهد. سنگ گرانیت هم مثل سنگ چینی مقاومت زیادی در مقابل جذب رطوبت داراست و در مقابل مواد شیمیایی هم ماندگاری زیادی دارد اگرچه زیبایی به اندازه ای را به سرویس بهداشتی نمی دهد به ویژه سنگ های گرانیت با رنگ تیره.

سنگ حمام و سرویس بهداشتی

برخلاف برگزیدن گونه مناسب سنگ قابل کاربرد در سرویس های بهداشتی و حمام به دو نکته پراهمیت ذیل، نیز باید دقت لازم را داشت:

1- نوع پوشش سطح سنگ:

ابداً سنگ های حاوی سطح زبر و یا متخلخل به علت نفوذ جرم به کار برده نشود و الزاماً سنگ های ساب خورده با سطوح براق به کار برده شود چون که هرنوع خلل و فرج و تخلخل در سطوح حمام سریعاً با جرم های آلودگی پر می شود و تمیز کردن آن سخت است و در نتیجه صحنه ای کثیف و زشت می آفریند.

2- ابعاد سنگ:

سنگ برگزیده شده الزاماً باید حاوی ابعادی متناسب با فضای سرویس بهداشتی و حمامی که در نظر داریم باشد زیرا اگر ابعاد سنگ بیش از حد بزرگ باشد، در زمان شیب بندی لبه های سنگ ناهمواری می آفرینند.

3- رنگ سنگ:

اگرچه رنگ سفید علامت تمیزی و نظافت است و برای حمام و سرویس بهداشتی فوق العاده تاکید شده است ولی دقت کنید که به ویژه برای حمام که در زندگی جدید امروزی اضافه بر مکان نظافت تبدیل به مکانی برای آرامش و ریلکسیشن شده است و برخی از حمام ها برای این هدف حاوی به سیستم های جکوزی، سونا و … شده اند، بنابراین از کاربرد گذشته آن خارج شده و تبدیل به محلی برای شروع بدست آوردن آرامش شده است که افراد زمان زیادتری را در این اتاق می گذرانند. ولی رنگ سفید با همه خوبی های خود، احساس سردی را انتقال می دهد و توصیه می شود که رنگ سنگ حمام انتخابی مقداری نزدیک به رنگ های گرمتر مانند کرم باشد تا فضای گرم و راحت و دلچسب تری را بیافریند و از طرح ها و خطوط نامنظمی که بر روی سنگ طبیعی وجود دارد هیچ گونه ترس و واهمه ای نداشته باشید و تلاش برای جدا کردن قطعات سنگ بدون خطوط و به طور کامل یکنواخت نکنید زیرا این رگه ها و خطوط قسمتی از ذات سنگ طبیعی بوده و با بی نظمی خود روح طبیعت را به مکان شما انتقال می دهند. تاکید می شود که اگر مکان محدودی دارید سنگ های با سطح براق به کار ببرید که موجب بزرگتر نشان دادن مکان شما می شود.

از اهمیت طراحی و ساخت حمام می توان حمام های ترکی را نام برد که تبدیل به یکی از جاذبه های توریستی کشور ترکیه و حاوی شهرت بسیاری در بین مردم محلی و گردشگران به این کشور شده است آنقدری که امروزه در کشور ما هم اغلب برج ها و مجتمع های مسکونی مدرن با ایده برداری از حمام های ترکی شروع به ساخت حمام و دادن خدمات مشابه می کنند و جزء قسمتی از خدمات هتلینگ مجتمع است و طرفداران بسیاری دارد. قدمت حمام ترکی در این کشور به زمان گذشته موقعی که حاکمان رومی به ترکیه می آمدند بر می گردد که این افراد عادت به بکارگیری چشمه های آب گرم معدنی طبیعی داشتند و همچنین چشمه های آب گرم طبیعی الگو ساخت حمام های ترکی شد اگرچه در این دوره که همه خانه ها در ترکیه حاوی حمام می باشند ولی همچنان این گونه حمام ها مورد علاقه و بخشی از فرهنگ ترکیه است که یکی از دلایل آن، استفاده از سنگ های مناسب با دوام بالا در ساخت آن ها می باشد که سبب شده تا این محل ها تبدیل به قسمتی از تاریخ و فرهنگ کشور ترکیه شود.

پیشنهاد ما برای انتخاب سنگ حمام و سرویس بهداشتی سنگ های چینی سفید سیرجان، کریستال لایبید، چینی الیگودرز ، چینی ازنا، چینی نیریز می باشد.

سنگ حمام و سرویس ، سنگ سرویس بهداشتی ، سنگ حمام ساختمان ، سنگ سرویس ، خرید سنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *