اطلاعات عمومی, سنگ های ساختمانی, مقالات سایت

پنج مزیت راه پله سنگی

راه پله سنگی ، سنگ راه پله ، سنگ پله ، سنگ پلکان ، سنگ پله ساختمان ، خرید سنگ ساختمانی

اگر تصمیم به نوسازی منزلتان دارید و این کار را با یک راه پله جدید در منزلتان قصد دارید انجام دهید، ممکن است برای مدتی فکر کنید که آیا می توان از چوب یا بتن به جای سنگ پله برای این کار استفاده کرد؟ بدون شک تا الآن راه پله های سنگی بسیاری را مشاهده کرده اید ولی آیا راه پله های دیگر هم به زیبایی راه پله سنگی هستند؟ امکان دارد شما نخست برای این که هزینه کمتری برای نوسازی راه پله منزلتان خرج کنید، به کار بردن مواد کم هزینه را برگزینید و به سراغ سنگ نروید، اما در یک زمان دراز منصرف خواهید شد. در اینجا 5 علت برای این که چرا برای ساخت راه پله بایستی سنگ طبیعی را به کار برد تفسیر می کنیم.

راه پله سنگی ، سنگ راه پله ، سنگ پله ، سنگ پلکان ، سنگ پله ساختمان ، خرید سنگ ساختمانی

1- ظاهر

فوق العاده سخت است فرهی که با استفاده از سنگ طبیعی بر روی راه پله ها به وجود می آید را بتوان با به کارگیری جایگزین دیگری حاصل کرد. در ورودی ملکتان فقط با یک راه پله سنگی زیبا می توانید افرادی که به خانه شما آمده اند را به وجد آورید. برای نمونه در تصویر بالا  پله Moleanos staircase را مشاهده می کنید که  با نور پردازی و طراحی مناسب، چشم هر بیننده ای ناخود آگاه مسیر پله را طی می کند و خواهان است که قدم بر روی آن بگذارد.

2- طول عمر

سنگ طبیعی از همه رقبای خود محکمتر و دوام زیادتری دارد. اگر تصمیم به اجرای راه پله سنگی در ملکتان دارید مطمئن باشید که ساخته شما از خودتان زیادتر عمر خواهد کرد. در تصویر زیر راه پله سنگی هندسی که به شیوه مارپیچی معلق ساخته شده است را تماشا می کنید.

راه پله سنگی ، سنگ راه پله ، سنگ پله ، سنگ پلکان ، سنگ پله ساختمان ، خرید سنگ ساختمانی

3- ارزش

یک راه پله سنگی یک سرمایه گذاری مناسب در املاک شما به حساب می آید. با دقت به زیبایی و طول عمر راه پله های سنگی، اضافه کردن راه پله سنگی به منزلتان مطمئناً روشی برای زیاد کردن ارزش ملک شما خواهد بود. در بالا راه پله سنگی Moleanos با ترکیب مناسب با  طرح و رنگ کف اتاق را می بینید که حاوی طراحی زیبا، جذاب و البته با ارزش بالا است.

4- تاریخ

در طراحی راه پله های سنگی شیوه هایی به کار می رود که قرن ها درحال پیشرفت بوده اند و بهبود یافته اند. طراحان برای به وجود آوردن شیوه های جدید، شیوه های سنتی و مدرن را با یکدیگر مخلوط می کنند. داشتن یک راه پله سنگی در خانه شما مخلوط اصالت تاریخی و مدرنیته حال است که می توانند به هم گره خورده و عناصری زیبا را در منزل شما بیافرینند. هر راه پله شیوه و نحوه طراحی خود حاوی شناسنامه و اصالت مشخصی است. می گویند که پله های Tulip (تصویر زیر) در خانه ملکه Green Which نخستین راه پله معلق سنگی نصب شده در انگلستان بوده و سپس، این تکنیک به شکل گسترده در سراسر دنیا استفاده شده و این شیوه از طراحی راه پله سنگی موفقیت های بزرگی را گذرانده است.

راه-پله-سنگی-،-سنگ-راه-پله-،-سنگ-پله-،-سنگ-پلکان-،-سنگ-پله-ساختمان-،-خرید-سنگ-ساختمانی

5- حس

به گونه ای معین، موقعی که شما با پای برهنه از راه پله سنگی پایین می آیید حس خوبی به شما دست می دهد، به ویژه آرامشی که در تطابق جنس سنگ پله ها با سنگ کف طبقات حس می کنید.

چه سنگ هایی برای سنگ پله و سنگ پاگرد مناسب است؟ ( مطالعه کنید. )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *