اطلاعات عمومی, سنگ های ساختمانی, مقالات سایت

استاندارد ابعاد برش سنگ

برش سنگ ، استاندارد برش سنگ ، ابعاد برش سنگ ، برش سنگ های ساختمانی ، سنگ ساختمانی

سنگ ساختمانی به شکل کوپ خام از معدن استخراج می شود و بعد از بارگیری به کارخانه های فرآوری سنگ ارسال می شود. برش سنگ ها نخست در زیر قله بر یا اره به شکل قطعه های کوچک و بزرگ برش داده می شوند. سایز استاندارد سنگ طولی در ایران عرض ۴۰ است. علت این کار این است که سنگ عرض ۴۰ برای جابجایی، بسیار سنگین و دست و پا گیر نمی شوند. همینطور عرض سنگ زیاد پایین نیست که زیبایی اش نمایان نشود. البته این سایز ها ثابت نیستند و می توان سنگ را با سایز های ۵۰، ۶۰ سانتیمتر هم به شکل طولی فرآوری کرد. این که سنگ با چه سایزی برش داده شود به دستگاه های مورد کاربرد هم وابسته است.

سنگ های فرشی هم از این قانون جدا نیستند. سنگ های فرشی که اغلب از سنگ های مرمریت به وجود می آیند برای ابعاد ۴۰ در ۴۰ یا ۵۰ در ۵۰ فوق العاده مشهور هستند. علت این کار این است که این سنگ ها با قیمت بهتری به بازار وارد می شوند و درخواست برای آن زیادتر است. سایزهای بزرگ تر با قیمت بیشتری ارائه می شوند که مشتریان ویژه خود را دارند و برای مکان های تجاری یا ویژه مناسب هستند.

اگر سنگ با دستگاه قله بر یا سی تیغ برش داده شود؛ اغلب با عرض ۴۰ فرآوری می شود. این کار اغلب به علت محدودیت هایی است که این دستگاه ها به وجود می آورند. اما اگر برای برش اره را به کار ببرند؛ سنگ نخست در قطعه های بزرگ فراوری می شود و در آخر با دقت به سلیقه مشتری تغییرات سایز بر روی آن صورت می گیرد.
سنگ خارجی مانند سنگ امپرادور اغلب در ابعاد بزرگ (اسلب) و یا عرض ۶۰ در دسترس می باشند. برخلاف ایران سنگ در خارج از کشور با دقت به ابعاد قیمت گذاری نمی شود و فقط کیفیت آن است که تاثیر گذار است. سنگ امپرادور دارک هم با همین قانون محاسبه می شود؛ به همین دلیل وارد کنندگان اغلب آن را به صورت اسلب وارد می کنند تا بتوانند از آن قطعه های سفارشی هم تولید کنند.

برش سنگ ، استاندارد برش سنگ ، ابعاد برش سنگ ، برش سنگ های ساختمانی ، سنگ ساختمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *