اطلاعات عمومی, سنگ های ساختمانی, مقالات سایت

سنگ نما تراورتن ، سنگ ارزان ، سنگ کف

سنگ نما تراورتن ، سنگ ارزان ، سنگ کف ، سنگ کف مرمریت ، سنگ ساختمانی ارزان ، خرید سنگ ساختمانی ، قیمت سنگ ساختمانی ، خرید سنگ مرمریت ، قیمت سنگ مرمریت ، سنگ ساختمانی ، نمای تراورتن ، انواع سنگ پله مرمریت

اکثر پروژه های ساختمانی از سنگ ساختمانی برای تکمیل پروژه خود استفاده می‌کنند. کارفرمایان و پیمانکاران در انتخاب سنگ ساختمانی دقت کافی را به خرج می دهند تا بتوانند نمای ساختمان خود را زیبا سازند و به این دلیل است که سنگ ساختمانی آخرین موردی است که بر روی ساختمان اجرا می شود و همچنین سنگ ساختمانی است که در معرض دید همگان قرار دارد. ( سنگ نما تراورتن ، سنگ ارزان ، سنگ کف )

به این ترتیب تمام لایه های زیرکار در پشت سنگ مخفی می شود و زیبایی انتهای کار به جلوه سنگ ساختمانی بستگی دارد که در پروژه استفاده شده است.
بنابراین انتخاب سنگ مناسب که شرایط زیر را داشته باشد از اهمیت بالایی برخوردار است:

  • سنگ ساختمانی با رنگ مناسب
  • سنگ ساختمانی با کیفیت مناسب
  • سنگ ساختمانی با قیمت مناسب

سنگ ساختمانی در حالت کلی به چند دسته اصلی تقسیم می شود که در پروژه های مختلف نوع استفاده و سلقیه در انتخاب آن موثر است. موارد اصلی عبارتند از:

  • سنگ مرمریت
  • سنگ تراورتن یا تروانتن
  • سنگ گرانیت
  • سنگ چینی سفید
  • سنگ مرمر یا سنگ انیکس

سنگ های فوق ، دسته های اصلی سنگ ساختمانی به حساب می آیند و با توجه به اینکه کدام قسمت ساختمان نیاز به کدام سنگ برای اجرا دارد میتوانید از طراحان خود و یا مشاورین ما کمک بگیرید.

جهت اطلاع از قیمت سنگ نمای تراورتن و قیمت سنگ ارزان برای قسمت های مختلف ساختمان ، می توانید با ما تماس بگیرید.

سنگ نما تراورتن برای نماهای بیرونی بسیار مناسب است ، سنگ تراورتن دارای مقاومت بالایی است و از طرفی به علت سوراخ های زیادی که در پشت سنگ وجود دارد چسبندگی خوبی در پشت کار ایجاد می‌کند که این امر موجب شده تا سنگ تراورتن را برای نمای بیرونی مناسب تر دانند. معروف ترین سنگ های تراورتن به شرح زیر است :
سنگ تراورتن عباس آباد ، سنگ تراورتن محلات ، سنگ تراورتن شکلاتی یزد ، سنگ محلات ، سنگ دره بخاری ، سنگ آبیانه ، سنگ عباس اباد ، سنگ حاجی آباد ، سنگ تراورتن سیلور ، سنگ تراورتن تنه درختی و…

سنگ مرمریت در برابر آب مقاومت کمتری نسبت به سنگ تراورتن دارد و به همین دلیل عمدتاً در فضای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد تا در معرض شرایط جوی نباشد. سنگ مرمریت به عنوان سنگ کف بسیار مورد استفاده می باشد. از جمله سنگ های مرمریت معروف می توان به موارد زیر اشاره نمود:

سنگ مرمریت نجف آباد ، سنگ مرمریت گلبهار ، سنگ مرمریت صلصالی ، سنگ مارشال ، سنگ دهبید ، سنگ گلدن بلک ، سنگ لاشتر ، سنگ آباده ، سنگ اداوی ، سنگ خوی
سنگ گرانیت به علت مقاومت زیادی که دارد بیشتر در فضاهای سخت همچون فضاهای صنعتی یا در فضای پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرد گرچه سنگ های گرانیت خارجی برای سنگ کابینتی نیز مورد استفاده می باشند.

سنگ های سفید چینی نیز به دلیل زیبایی و شرایط ایجاد سنگ بوکمچ اغلب برای طرح دادن و تابلوسنگها مورد استفاده قرار می گیرند. سنگ لابی ، سنگ کابینت و سنگ سرویس ها از قسمت هایی هستند که با سنگ سفید چینی بسیار زیبا خواهند شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سنگ ساختمانی با شماره های ما تماس بگیرید تا باکیفیت ترین سنگ های ساختمانی اعم از سنگ های ایرانی و سنگ های خارجی را به شما پیشنهاد دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *