اطلاعات عمومی, سنگ های ساختمانی, مقالات سایت

معیارهای انتخاب سنگ ساختمانی

معیارهای انتخاب سنگ ساختمانی ، انتخاب سنگ ساختمانی ، سنگ ساختمانی مناسب ، خرید سنگ ساختمانی ، سنگ ساختمانی ، بهترین سنگ نما ، سنگ تراورتن آبگرم محلات ، سنگ تراورتن بدون شوره

معیارهای انتخاب سنگ ساختمانی : سنگ را می توان یکی از عناصر اصلی ساختمان سازی دانست که حاوی پیشینه ای فوق العاده قدیمی می باشد. سه عنصر اصلی که در گذشته برای ساخت و ساز به کار برده می شده است سنگ ، خاک و چوب بوده است. با وارد شدن به دوره نوین و صنعتی شدن کشورها، مصالح به آهن و بتن تغییر یافتند.

یکی از علت های اصلی که می توان برای جایگزینی خشت و آجر به جای سنگ با دقت به وجود معادن سنگ فراوانی که ایران از آن برخوردار می باشد بیان نمود فرآوری آسان آجر، خشت و دسترسی به خاک است. ایران یکی از بزرگ ترین دارندگان معادن سنگ ساختمانی می باشد که در دنیا به عنوان یکی از قطب های اصلی سنگ ساختمانی شناخته می شود.

با این وجود صادرات سنگ ایران با توان پایینی صورت می گیرد. از دسته سنگ هایی که در ایران استخراج می گردند و فرآوری سنگ بر روی آن ها صورت می پذیرد سنگ تراورتن ایران ، سنگ مرمریت ایران ، سنگ گرانیت ایران ، سنگ مرمر ایران ، سنگ چینی ایران می باشند. این روند در حال توسعه و پیشرفت است و در سال های گذشته نیز صادرات سنگ ساختمانی رشد بالاتری پیدا کرده است.

اما برای حضور موفق در عرصه های جهانی نیاز به ویژگی هایی خواهد بود تا بتوان در رقابت بازارهای جهانی سخنی برای گفتن داشت و مصرف کنندگان را به، به کار بردن سنگ ساختمانی تشویق نمود. از این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • اقتصاد
  • سبک سازی
  • سرعت اجرا
  • سهولت اجرا

برای رسیدن به پیشرفت در صنعت سنگ می توان به موارد زیر دقت ویژه ای داشت:

  • توسعه صنعتی در معادن سنگ ایران
  • فرآوری سنگ در کارخانجات باکیفیت هرچه بیشتر

جهت اطلاع از قیمت سنگ ساختمانی می توانید با ما تماس بگیرید.

مجموعه ما با دارا بودن برترین دستگاه ها برای تولید و برش هرچه بهتر سنگ ساختمانی می تواند سنگ ساختمانی مورد نظر شما را در سایزهای متفاوتی مثل سایز سنگ اسلب برای شما فرآوری نموده و با بهترین کیفیت به شما تحویل دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *