اطلاعات عمومی, سنگ های ساختمانی, مقالات سایت

کاربرد متفاوت سنگ ساختمانی

کاربری و کاربرد متفاوت سنگ ساختمانی ، استفاده متفاوت از سنگ ساختمانی ، قیمت سنگ ساختمانی ، سنگ تراورتن عایق

کاربری و کاربرد متفاوت سنگ ساختمانی : یکی از نکات جذابی که در به کار بردن سنگ های ساختمانی وجود دارد استفاده کردن هریک از آن ها در قسمت های متفاوت ساختمان می باشد. برای نمونه سنگ مرمر خاصیت آرام بخشی و استرس زدایی به همراه خود دارد.

جهت اطلاع از آخرین قیمت سنگ ساختمانی با ما تماس بگیرید.

اما سنگ گرانیت دارای ویژگی گوناگونی می باشد. از زمان های گذشته سنگ مرمر را در محل هایی مانند مکان های مذهبی به کار می برده اند که نشان از خاصیت آن دارد. حتی در کشورهایی مانند ژاپن، کره و چین نیز این سنگ برای همین هدف به کار برده می شود.

 

به این شکل که بعد از یک روز کاری سخت و پرمشغله با لمس سنگ مرمر آرامش خود را کسب می کنند. این خاصیت در سنگ های چینی و کریستال نیز دیده می شود. سنگ مرمر همینطور به عنوان گلدان برای قرار دادن خاکستر مردگان در آن نیز کاربرد دارد.

از بعضی انواع سنگ گرانیت فقط می توان در مکان هایی به کار برد که هوا جریان داشته باشد که علت آن هم وجود رادیواکتیو و بخار در بعضی از آن ها می باشد یا برای پوشاندن نمای ساختمان که اصولاً سنگ تراورتن به علت داشتن چسبندگی و سختی در مقابل آب و هوا به کار بدره می شود.

همه افراد اصولا برای انتخاب و خرید دستگاه های مورد نیاز برای ساختمان مشخصات فنی آن ها را مورد بررسی و مقایسه قرار می دهند، سنگ ساختمانی نیز از این موضوع مستثنا نمی باشد و بایستی بدانیم استفاده هر یک از انواع سنگ ساختمانی همچون سنگ تراورتن ، سنگ مرمریت ، سنگ گرانیت و سنگ مرمر در کدام یک از بخش های ساختمان از جمله نما، کف، پله، دیوار و… می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *