اطلاعات عمومی, سنگ های ساختمانی, مقالات سایت

مناسب ترین سنگ فضای داخلی ساختمان کدام است؟

سنگ فضای داخلی ساختمان ، سنگ نمای داخلی ، سنگ نما ، سنگ ساختمانی ، خرید سنگ
سنگ فضای داخلی ساختمان ، سنگ نمای داخلی ، سنگ نما ، سنگ ساختمانی ، خرید سنگ

سنگ فضای داخلی ساختمان

سنگ فضای داخلی ساختمان که با شکل زیبا برترین مورد برای کاربرد در فضای داخلی ساختمان و سنگ نما هستند و به همین دلیل است که در مکان سرپوشیده به کار می روند. ویژگی مقاومت سنگ از اهمیت کمتری در قیاس با سنگ های مورد کاربرد در نمای خارجی ساختمان دارد. سنگ ‌هایی مانند مرمریت، مرمر، چینی و… به دلیل این که تماسی با ناصافی های جوی ندارند گزینه خوبی برای نمای داخلی هستند. البته بعضی از مردم به دلیل رنگ و رگه های ویژه تراورتن و سنداستون تمایل دارند از این سنگ ها در داخل ساختمان هم به کار برند که این مورد به هیچ عنوان موردی ندارد. این سنگ‌ ها همچنین می‌توانند نماهای فوق العاده قشنگی را در لابی ها، پاگردها، اطراف درب آسانسورها، دیوارهای راه پله، دیوارهای پارکینگ و… بیافرینند. مرمریت، تراورتن، گرانیت، چینی، لایم استون و حدودا همه سنگ ها را میتوان برای دیوارهای داخلی ساختمان استفاده کرد و این به این دلیل است که سنگ در محدوده ناملایمات جوی نیست.

سنگ فضای داخلی ساختمان و یا بهتر است اینگونه بگوییم دیواره های پارکینگ مکان خوبی برای به کاربردن سنگ مرمریت است زیرا در محدوده مستقیم تابش آفتاب نبوده و نیز دیواره های پارکینگ با عوامل سایشی و ضربه ای کمتری روبرو می شوند و همینطور مواد شوینده که در ساختمان ها برای تمیز کاری به کار می رود کمتر روی سنگ مرمریت تاثیر به جای می گذارد. برای مثال سنگ مرمریت کرم استخوانی دهبید یکی از موارد زیبا و مورد پسند همه است که حاوی روشنی، براقیت و طرح های مخصوصی می باشد. از مهمترین سنگ های مرمریت ایران می توانیم مرمریت های دهبید، کاشمر، آباده، صلصالی، گندمک، کِرِم کرمان، بجستان، هرسین، خوی، ارومیه و بسطام را نام ببریم.

سنگ فضای داخلی ساختمان ، سنگ نمای داخلی ، سنگ نما ، سنگ ساختمانی ، خرید سنگ

به دلیل آمدن تکنولوژی های جدید فرآوری سنگ، یکی از انواع جدید سنگ که برای به کار گرفتن در فضای داخلی بسیار پرطرفدار شده است، سنگ آنتیک است که از این گونه سنگ در نمای داخلی ساختمان ( سنگ نما ) به ویژه فضای سالن نشیمن و اتاق ها به کار گرفته می سود، سنگ آنتیک همان سنگ با برش گوناگون و بدون ساب است، اما همراه با حرارت دادن و پختن سنگ ایجاد می شود و زیبایی ویژه ای دارد‌. بیش از 99 درصد از سنگ هایی که آنتیک می‌شوند‌، از دسته سنگ تراورتن هستند.

اما امکان دارد در طراحی سنگ فضای داخلی ساختمان به علت به اندازه نبودن نور طبیعی و…محدودیت هایی در انتخاب رنگ و ابعاد سنگ ها داشته باشیم و یا عواملی مانند رطوبت زیاد، نیاز به نظافت پرتکرار و زیاد محیط و اهمیت داشتن سختی در برابر سایش و براقیت ساب سطح سنگ، انتخاب ما را محدود تر کنند.

اگرچه این روز ها مرمریت ها به علت جلاپذیری زیاد و متفاوت بودن زیادشان در رنگ و طرح و قیمت، در سنگ کاری های داخل دارند پرطرفدار هستند، نمیتوان از زیبایی و گوناگونی سنگ های تراورتن و آنتیک چشم پوشی کرد، که جلوه های بسیار زیبایی را از ترکیب آن ها میتوان در لابی ها، پاگردها، اطراف درب آسانسورها، دیوارهای راه پله، دیوارهای پارکینگ و … ایجاد کرد.

بنابراین پیشنهاد ما برای اجرای سنگ در فضای داخلی ساختمان از سنگ های مرمریت، سنداستون، چینی، تراورتن و آنتیک می باشد.

سنگ فضای داخلی ساختمان ، سنگ نمای داخلی ، سنگ نما ، سنگ ساختمانی ، خرید سنگ

اهمیت اصول طراحی داخلی

اولین و مهمترین اصلی که در بازسازی و ایجاد دکوراسیون جدید در نمای داخلی ساختمان در نظر گرفته می شود استفاده از اصول طراحی داخلی است. سنگ های ساختمانی ظاهری بسیار زیبا به دکوراسیون داخلی فضا می دهند. از این رو جهت ایجاد نمای داخلی جذاب از سنگ های منحصر به فردی استفاده می شود. بهترین سنگ هایی که در این راستا مورد استفاده قرار می گیرند شامل سنگ مرمریت، سنگ تراورتن، ترامیت و گرانیت است. این سنگ ها به علت اینکه دارای ظاهری جذاب و منحصر به فرد هستند و در رنگ های جذابی وجود دارند یک گزینه ایده آل برای بازسازی و ایجاد دکوراسیون جدید در نمای داخلی ساختمان به حساب می آیند. به عنوان مثال سنگ ترامیت ویژگی های سنگ مرمریت و تراورتن را دارد. این سنگ دارای رنگ سفید روشن و جذابی است. از این رو بهترین کارایی را در ایجاد فضای منحصر به فرد و زیبا دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *