اطلاعات عمومی, سنگ های ساختمانی, مقالات سایت

خصوصیات سنگ ساختمانی

خصوصیات سنگ ساختمانی ، ویژگی سنگ ساختمانی ، سنگ ساختمانی ، ویژگی سنگ های ساختمانی ، حجر ايراني

از دیگر خصوصیات سنگ ساختمانی علاوه بر وزن و مقاومت فشاری دارا هستند می توان مقاومت سایشی ، مقاومت خمشی ، مقاومت کششی و سختی سنگ ساختمانی و تزیینی را نام برد. مقاومت سایشی سنگ زمانی اهمیت پیدا می کند که در معرض سایش قرار گیرد که این سایش در محل هایی مانند پله ها ، کف ساختمان ها ، پیاده روها و همینطور سنگفرش ها زیاد می شود.

اگر تمایل به اطلاع از آخرین قیمت سنگ ساختمانی دارید ، با ما تماس بگیرید.

به آن گروه از سنگ ها با هر اندازه و شکلی که در هر یک از بخش ها در ساختمان از جمله نما، کف، پله، پی و.. بتوان به کار برد سنگ ساختمانی می گویند. یکی از پراهمیت ترین مواردی که در استفاده کردن سنگ در ساختمان وجود دارد به کار بردن سنگ مناسب در نمای ساختمان است. این سنگ باید در مقابل اثرات و تغییرات جوی پایداری زیادی داشته باشد. سنگ تراورتن برترین مورد برای به کار بردن در نمای ساختمان است.

ایران تولید کننده انواع سنگ ساختمانی است که از گروه های اصلی آن می توان به سنگ تراورتن ، سنگ مرمریت ، سنگ مرمر و سنگ گرانیت را اشاره کرد.

شما می توانید با انتخاب سنگ ساختمانی مورد نظر خود نسبت به خرید سنگ ساختمانی اقدام کنید.

یکی از علت هایی که بعضی از سنگ های استفاده شده بر آستانه پنجره ها دچار شکستگی می گردند کم بودن مقاومت خمشی در آن ها است. مقاومت کششی سنگ ساختمانی بر اساس کشش لازم برای شکستن نمونه ای از سنگ ساختمانی با دقت به شکل و اندازه آن سنگ است.

دو نوع سختی در سنگ ها می باشد که سختی دینامیکی و سختی استاتیکی سنگ نام دارد. مقاومتی که سنگ در مقابل خراش از جسم دیگر دارد را سختی استاتیکی و مقاومت سنگ در مقابل ضربه را سختی دینامیکی می نامند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *