اطلاعات عمومی, سنگ های ساختمانی, مقالات سایت

نکات مهم در هنگام خرید سنگ ساختمانی

نکات خرید سنگ ساختمانی ، همه چیز در مورد خرید سنگ ساختمانی ، راهنمایی خرید سنگ ساختمان ، سنگ نمای طبیعی

نکات خرید سنگ ساختمانی ، همه چیز در مورد خرید سنگ ساختمانی ، راهنمایی خرید سنگ ساختمانخرید سنگ ساختمانی یکی از کارهای فوق العاده پر اهمیت و حیاتی در صنعت ساختمان سازی است. پیمانکاران این عرصه می دانند که اگر سنگ را با توجه به اندازه انتخاب نکنند در زمان های بعد در فروش واحد ها دچار مشکل خواهند شد. اصولاً خرید سنگ ساختمانی بر اساس ارزش پروژه، محل اجرای پروژه، بخش های متفاوت پروژه و عوامل دیگر مشخص می شود. خرید سنگ مناسب و با کیفیت بالا موجب زیبایی دو برابر ساختمان خواهد شد.

انواع سنگی که در ایران مورد کاربرد قرار می گیرند شامل دسته بندی های ذیل می باشد:

سنگ تراورتن : سنگی که قابلیت کاربرد در همه بخش های ساختمان را دارد و برای کاربرد در ارتفاعات هیچ گونه مشکلی نخواهد داشت.
سنگ مرمریت : سنگی که برای مکان های داخلی به ویژه کف واحد ها مورد کاربرد قرار می گیرد و قیمت تقریباً مناسبی هم دارد.
سنگ گرانیت : این سنگ اغلب در مکان های صنعتی و پر تردد به کار می رود و مقاومت فوق العاده زیادی دارد.
سنگ مرمر : این سنگ را برای مکان های ویژه و جذاب که نورپردازی های خاص دارند استفاده می کنند. قیمت سنگ مرمر فوق العاده زیاد می باشد.
سنگ خارجی : سنگ هایی که به ایران وارد می شوند مانند سنگ های امپرادور و سنگ های گرانیت چین و برزیل در این گروه می باشند. این سنگ ها هم در مکان های تقریباً لوکس کاربرد خواهند داشت.

برای خرید سنگ ساختمانی علاوه بر گزینه های بالا، توجه به کیفیت فراوری سنگ خریداری شده هم فوق العاده پر اهمیت و ضروری می باشد. برای نمونه کیفیت پرداخت سنگ بایستی مناسب باشد و درخشندگی به اندازه را دریافت کرده باشد. ضخامت سنگ هم از گزینه هایی است که باید به آن دقت داشت چراکه در صورت نامناسب بودن ضخامت حمل و نقل سنگ با مشکل روبرو خواهد بود. رزین و یو وی مناسب از دیگر موضوع های پر اهمیت است که سطح سنگ را یکنواخت تر می کند و مقاومت ذرات آن را زیاد می کند. لبه های سنگ هم در انتخاب پر اهمیت می باشد چرا که لبه های ریخته شده سنگ را بدقواره خواهد کرد.

جهت خرید سنگ ساختمانی کلیک کنید.

اما پر اهمیت ترین نکته در انتخاب سنگ سورت سنگ می باشد. در بارگیری سنگ بایستی در توجه داشت که سنگ به صورت مناسبی در دسته درست سورت شده باشد تا بعد از کاربرد منظره بدی را پدید نیاورد.

اطلاعات این مقاله به شکل خلاصه بیان شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

فاکتورهای مهم در خرید سنگ ساختمانی

برای خرید سنگ ساختمانی باید فاکتورهای موثری مد نظر قرار بگیرند. در واقع سورت سنگ جزو مهمترین فاکتورهایی است که باید در اولویت قرار بگیرد. زیرا به هرمیزان که سورت سنگ دقیق‌تر و منظم تر باشد ظاهر صیقلی تر و جذاب تر خواهد داشت. علاوه بر قیمت سنگ، رنگ و ظاهر آن هم جزو مهمترین فاکتورهایی هستند که باید مدنظر قرار داد. به عنوان مثال سنگ نمای ساختمان در جنس ها و طرح های گوناگونی وجود دارند. از این رو قیمت آنها با یکدیگر کاملاً متفاوت است. در واقع برای خرید سنگ ساختمانی ابتدا باید به نوع آن توجه داشته باشید. اگر مدنظر شما خرید سنگ ساختمانی برای نمای ساختمان است باید سنگی را برگزینید که در برابر شرایط و عوامل جوی و بیرونی مقاومت بسیار بالایی داشته باشد. به عنوان مثال باید در برابر بارش باران و برف و تابش مستقیم نور خورشید بسیار مستحکم باشد و تغییر رنگ ندهد. توجه به ابعاد سنگ، قیمت، میزان استحکام و مقاومت آن در برابر شرایط عوامل بیرونی و نوع سنگ و رنگ آن برای خرید سنگ ساختمانی اهمیت بسیار بالایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *